Millet Bahçesini hediye etmenin mutluluğunu yaşıyoruz

23.01.2023 16:40:00

Yoğurthane sakinlerinin yıllarca ihmal edildiğini belirterek “Verdiğimiz sözleri birer birer yerine getirmeye, Silivri’mizi baştan aşağıya modernize etmeye; her köşesini, her sokağını, her caddesini güzelleştirmeye devam ediyoruz.

Silivri Belediyesi, ilçeye yeni park ve spor alanları kazandırmaya devam ediyor. Silivri Belediyesi tarafından Selimpaşa Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Yoğurthane Park ve Spor Alanı, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Mülkiyeti Silivri Belediyesine ait olan ve 1/1000 uygulama imar planında park olarak ayrılan 7.385 m² alanda inşa edilen parkı içerisinde; 45x30 metre futbol sahası, 14x15 metre çift pota basketbol sahası, 25x5 metre soyunma odası, 3.632 m² yeşil alan düzenlemesi, 195 m² çocuk oyun alanı, 107 m² kauçuk zemin fitness alanı, 10 adet fitness aleti, 1 adet çift kule oyun grubu, 2 adet zıpzıp, 1 adet salıncak, 1 adet tahterevalli, 9 adet ahşap çatılı piknik masası, 96 adet çeşitli türlerde ağaç, otomatik sulama sistemi, ahşap aydınlatma direkleri ve saha çevresi projektörlü aydınlatma yer alıyor. Park ile çocukların spor yapması ve kaliteli vakit geçirmesi amaçlanırken; ailelerinin de sosyal aktivitelerini gerçekleştirerek keyifli zaman geçirmeleri hedefleniyor.

ÖNAL: “BAŞKANIMIZIN SELİMPAŞA’YA YAPTIĞI HİZMETLER ÇOK DEĞERLİ”

Törenin açılış konuşmasını yapan Selimpaşa Mahallesi Muhtarı Hasip Önal, “Böyle güzel bir tesisin açılışında bizleri bir araya getiren Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın, Selimpaşa’ya yapmış olduğunuz hizmetler gerçekten çok değerli. Yollarımız, parklarımız, aydınlatmalarımız, pazar yerimiz, polis karakolumuz gerçekten harika. Milletimiz de bunları çok takdir ediyor.” dedi.

BOZOĞLU: “YOĞURTHANE’YE BÖYLE BİR ALANIN YAPILACAĞINI SÖYLESELER İNANMAZDIM”

Önal’ın ardından konuşan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, “Silivri’de hemen hemen her hafta ya da 15 günde bir yapılan açılışlar oluyor. Alışkanlık haline gelmiş çok ciddi yatırımların sahaya yansımasını, sizlere hizmet olarak geriye dönüşünü gördüğümüz günlerden bir tanesini yaşıyoruz. Uzun yıllar boyunca Selimpaşa’nın, Silivri’nin atıl mahallesi gibi görülen Yoğurthane bölgesinde belki de hayalini kuramayacağımız; daha önceden buraya böyle bir şey yapılacak denildiğinde yutkunup iki kere düşüneceğimiz bir yeri hayata geçiren Belediye Başkanımız Sayın Volkan Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Burada benim çocukluğum döneminde tarlaları sulamak için kullanılan büyük geniş bir kuyu vardı. Basket sahası ve devamındaki yeşil alanı uzun yıllar boyunca eken aile de bizdik. Burada böyle bir park ve spor alanının olacağını bana o yıllarda söyleseler inanmazdım. Bunu gerçekleştirdiği için ve bugüne kadar Cumhur İttifakı’nın Silivri’de dimdik ayakta durması için yaptığı mücadeleden dolayı Başkanımız Volkan Yılmaz’a teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“SİLİVRİ’Yİ BAŞTAN AŞAĞI MODERNİZE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Törende konuşma yapan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Marka Kent, Mutlu Silivri hedefiyle çıktığımız hizmet yolculuğumuzda ilk günkü aşkla, şevkle ve heyecanla sizlere hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda, sizlerin sosyal yaşam kalitesini artırmak, şehrimizi güvenli, konforlu ve daha huzurlu bir hale getirmek adına birçok projemizi hayata geçirerek yolumuza devam ediyoruz. Birtakım kaygılar nedeniyle yıllarca ötelenen, görmezden gelinen, ihmal edilen birçok kronik problemi de çözmeye devam ediyoruz. ‘Silivri’de Hayat Var’ diyerek, eşsiz bir güzelliğe sahip olan ilçemizin cadde ve sokaklarını, spor tesislerini, parklarını ve sosyal yaşam alanlarını sizlere yakışır hale getirdik; getirmeye de devam ediyoruz. İlçemizde yaşayan 7’den 70’e tüm hemşehrilerimizin sosyal yaşamına katkı sunmak adına yeni meydanlar, yeni yollar, kaldırımlar, parklar, kültür tesisleri, spor tesisleri ve bugünkü gibi Millet Bahçeleri kazandırmaya devam ediyoruz. Şehrimizin, Selimpaşa’mızın, Yoğurthane bölgemizin, merkezimizin; kaderine terk edilen karanlık sokaklarını yaptığımız çalışmalar neticesinde ışıl ışıl aydınlatmaya, sizlerin önünü, çocuklarımızın yarınlarını aydınlatmaya da devam edeceğiz. Silivri’mizi baştan aşağıya modernize etmeye; her köşesini, her sokağını, her caddesini güzelleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

“SİLİVRİ İLE DERTLENEN BİR KARDEŞİNİZİM”

Yoğurthane bölgesi ve Silivri’nin gençleri için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Yılmaz, “Yoğurthane bölgesi, ne yazık ki yıllarca unutulan, gözlerin kapandığı, kulakların tıkandığı bir bölge olarak kaldı. Göreve gelir gelmez ilk işimiz, Yoğurthane bölgesinde okula ayaklarına poşet bağlayarak giden çocukların ayaklarındaki çamurları alabilmek için asfaltlama çalışmalarına başlamak oldu. Yaklaşık 15.000 ton asfaltı Yoğurthane bölgesindeki sokaklarla buluşturduk. Bugün de çocuklarımıza, gençlerimize ve siz hanımefendilere çok güzel bir parkı, çok güzel bir Millet Bahçesini hediye etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımız spor yapsın, kaliteli vakit geçirsin, oynasın, siz hanımefendiler kamelyalarda kahvaltılarınızı yapın, doğum günü etkinliğinizi yapın, akşam çayı sefası sürün diye bu parkı kapsamlı bir park haline getirdik. Biz, Silivri’nin gençlerine, çocuklarına ve Silivri’nin annelerine verdiğimiz sözleri bir bir tutuyoruz, tutmaya da devam edeceğiz. Silivri’de yaşayan her çocuğu kendi evladımız bilip, onların en iyi şekilde eğitim alabilmeleri, sporla, kültürle, sanatla bezenebilmeleri için de çalışmaya devam ediyoruz. 

İçiniz rahat olsun; sizin derdinizle dertlenen bu kardeşiniz, size hizmet etmeye sonuna kadar devam edecek. Hep sizinle, hep sizin yanınızda, el ele, gönül gönüle, omuz omuza da mücadele etmeye devam edeceğiz. Burada çocukları, gençleri görüyorum; annelerinin ellerinden tutmuşlar. Sömestr tatili başladı. Anneler için esasında yorucu bir maraton da başlamış oluyor. Ben çocuklara şunu söylemek istiyorum; sömestr boyunca Silivri Belediyesinin tiyatrolarından, Silivri Belediyesinin köylere kadar uzanan bütün etkinliklerinden faydalanın. Ama bolca da kitap okuyun. Geçtiğimiz yıl Silivri’de yapmış olduğumuz bir buz pateni etkinliği vardı. Yaklaşık 15.000 çocuğumuza ve gencimize geçen yıl buz pateni pistimizi açmıştık. Bugün de buz pateni pistimizin açılışını gerçekleştirdik. Sadece sömestr döneminde değil, 2 ay boyunca ücretsiz olarak çocuklarımıza burada hizmet vereceğiz. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yeşili görmeyen gözler renk zevkinden mahrumdur.” der. Bu sözü kendimize düstur edinerek daha yeşil, daha yaşanabilir bir Silivri için ağaçlandırma çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçen yılı 10.000 ağaç dikerek kapattık. 2023 hedefimiz 10.000’in üzerinde ağaç dikerek 2022 yılının üzerine çıkmak.” ifadelerini kullandı.

“SELİMPAŞA HİZMETLERİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”

Silivri Belediyesinin Selimpaşa Mahallesi’nde yaptığı çalışmaları da anlatan Başkan Volkan Yılmaz, “Selimpaşa’mıza bugüne kadar 15.000 ton asfalt, 25.680 m² kaldırım, 6.680 m² yeni yol, 115.840 m² yol iyileştirme yapıldı ve 240 adet aydınlatma direği monte edildi. Sıfır atık kapsamında daha yaşanılabilir bir doğa için, 1. Sınıf Atık Getirme Merkezimizi Selimpaşa’mıza inşa ettik. Yine sizin çocuklarınız, sizin gençleriniz her türlü kötü alışkanlıktan kurtulsun diye YEŞİLAY Danışma Merkezine (YEDAM) 1 konağımızı verdik. Şu an YEDAM burada hizmet veriyor. Silivri’mizde Aile Bakanlığımızın müdürlüğü yoktu. Şehit aileleri, istismara uğrayan çocuklar, kadınlar, dul, yetim ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden hizmet alan vatandaşlarımız Beylikdüzü’ne gitmek zorunda kalıyorlardı. Selimpaşa’da 3 tane konağımızı onlara tahsis ettik. Şu an 20 personel ile sosyologlar ve psikologlarla, Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün uzman ekipleriyle Silivri’mize hizmet ediyorlar. Kapalı pazarımız çok yakın bir zamanda bitecek. 6.500 m² alanda, üzerinde güneş enerjisi olan, yağmur sularının depolanarak çevre sulamada kullanıldığı, çevre dostu bir pazarı çok yakında bitireceğiz. Silivri Belediyesi ile Kadir Has Üniversitesinin iş birliğinde sizin çocuklarınız ve gençleriniz için ücretsiz yabancı dil kurslarını yaptık. Şu anda üniversite sınavına hazırlanan gençlerden hiçbir ücret almadan, öğle yemeklerini dahi karşılayarak, uzman öğretmenlerimizle kurs veriyoruz. 

Nişantaşı Üniversitesi ile bir Güzel Sanatlar Akademisi kurduk. 

Ücretsiz bir şekilde çocuklarımıza, gençlerimize sanat dalında hizmet veriyor. Şehit Emin İpşir Polis Merkezimizi, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla tamamladık. İstanbul’daki tek Kadınlar Plajını, Selimpaşa’mıza, Silivri’mize kazandırdık. Yavuz Selim İlkokulumuzda kütüphanemizi ve resim atölyemizi inşa ettik. Yine sokak sağlıklaştırma projelerimiz devam ediyor. Selimpaşa’da, Kadir Has Üniversitesi ve Silivri Belediyesinin ortaklaşa yapacağı bir Teknopark’ın da kurulum aşamasındayız. İnşallah çok kısa zamanda istihdamın, teknolojinin, her türlü gelişmenin yaşandığı bir Teknopark’ı kurmuş olacağız. Selimpaşa’ya 1.000 kişi kapasiteli tribünü ve 4 tane soyunma odası olan bir spor tesisini kazandırmak için çalışma yapıyoruz. Yine Aile Bakanlığımız ve bağışçı ailemizle birlikte Selimpaşa’ya 60 yataklı Velalı Hala Huzurevini kazandırmış olacağız. Burada bir sağlık ocağı probleminin olduğunu biliyorum. Yoğurthane bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız sağlık hizmetlerinden faydalanmak için E-5’in güneyine inmek zorunda kalıyorlar. Burada belediye olarak bir yer tahsisi yaptık. İl Sağlık Müdürümüz iki defa ihaleye çıktı. İhaleler boş geçti ama çok kısa sürede inşallah yeni ihalesiyle birlikte Yoğurthane bölgemizde bir sağlık ocağının hizmete açılacağının müjdesini buradan vermek istiyorum. Biz Silivri’yi bütüncül bir anlamda kucaklayarak hizmetlerimize devam ediyoruz. Selimpaşa her türlü özelliğiyle bu hizmetlerin en iyisini, en güzeline ve en fazlasını hak ediyor. Bu kardeşiniz, bu evladınız ve mesai arkadaşları görev sürelerinin son dakikasına kadar, ilk günkü heyecanla, aşkla, sizin derdinizle, sizin kederinizle kederlenen, dertlenen bir yönetim anlayışıyla, sizlere, Selimpaşa’ya hizmet etmeye, Silivri’ye hizmet etmeye devam edecek. Bu duygu ve düşüncelerle Millet Bahçemizin de hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum.” diye konuştu.

Törene; Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Konuşmaların ardından kurdele kesimi yapıldı. Başkan Yılmaz park içerisine inşa edilen basketbol ve futbol sahasında basket atışı ve penaltı atışı gerçekleştirdi. Tören, yapılan toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 İnşallah kapanmaz HDP

Bizim adaylığımıza çamur atmaya başladılar

MHK Başkanı Sabri Çelik istifa etti

Daire sahiplerinin mağduriyetleri giderildi

Vize almak isterken fena dolandırıldı

Yerli ve milli olanlar önce maliyetleri düşürsün

Jet Fadıl mağdurlarının hayalleri harap oldu

Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri belli oldu

Elektrikli otomobil sayısında artış

Gazeteci Çavuş, CHP'den milletvekili aday adayı oluyor

Kredi alabilmek için de kazançlar çok yetersiz kaldı

14 Mayıs bizim için bir uyanış olacak

Adalet yoksa barış da yok

Erdoğan çalmaya kalktı, duvardan atlarken yakaladık

Erdoğan, Meclis kararı olmadan yeniden aday olamaz

İmamoğlu, Sinan Ateş’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu

Ferdi Özbeğen kabri başında anıldı

Vali'yi fırçaladı, Karaismailoğlu'na talimat verdi

Cumhurbaşkanımızın bu birinci dönemidir

Vize sorunu ciddi boyutlara ulaştı

Semih Yalçın sabrımızın sınırlarını zorlamakta

459 yıllık Mağlova Kemeri ziyaretçilerini bekliyor

TFF'de Hakem Akademisi kuruldu

Teröristlerin cezalandırılmasını talep ediyoruz

Mobilya sektörü cari fazla veren bir konumda

Dolar kuru 25 TL olmasın diye ikili kura geçildi

Sinan Ateş suikastı soruşturmasında şüpheli detaylar

Erdoğan'dan HÜDA-PAR'a ittifak teklifi

Ortak adaydan yanayım

Gezi Parkı eylemlerine hiçbir şekilde dahil olmadık

Yükleniyor

Adalet yoksa barış da yok

Teröristlerin cezalandırılmasını talep ediyoruz

İran'daki Azerbaycan Büyükelçiliğine saldırı

Kur'an provokasyonunda tüm yollar Putin’e çıkıyor

Bir gece kendilerini acı gerçeğin içinde bulurlar

Türkiye ile NATO görüşmelerine ara verilmeli

Kuran-ı Kerim provokasyonunda Rusya parmağı

Yeni Zelanda'nın yeni lideri belli oldu

Kutsal bir kitabı yakmak saygısızca bir eylemdir

Erdoğan kazanırsa Türkiye diktatörlüğe dönüşür

Vize almak isterken fena dolandırıldı

Kariyerinde başarılı olanlara 100 ödül verilecek

Ekmek fırınında ödediği paraya isyan etti

Bunlar Tayyip Bey’in kurduğu memleketi sevmiyor

300 Rekat'da geri sayım başladı

En büyük rol modelim Annem

Kıraç ve Selami Şahin Moda Kayıkhane'de

Ayna selfie'siyle kısa sürede gündem oldu

Özgür Yıldız kamera önüne geçiyor

Programını sahneye taşıdı

Elektrikli otomobil sayısında artış

Sıfır kilometre araç satışlarına inceleme

MAİS AKADEMİ, faaliyetlerine başladı

Araç parkı yaşlanıyor ortalama yaş 15’e çıktı

Nissan'daki Renault hissesi yüzde 15'e düşürülecek

İkinci el otomobillerde de arz azaldı

İkinci el online pazarında 1,8 milyon araç satıldı

Ekip tüm önceliklerimizi yerine getirdi

OMODA 5, ödüllerine yenilerini ekliyor

Dacia'dan elektirik devrimi

İlacın yokluğuna ilk defa tanık oluyorum

Silivri Devlet Hastanesinde Skandal

1 yılda 60 milyon kutu antidepresan satıldı

Sağlık turizminin kalbi Antalya da atacak

Yeşil Akdeniz diyeti ile zeytinyağı tüketin

SGK'deki yolsuzlukların önüne geçseler ilaç bulunur

Bel fıtığında doğru sanılan yalnışlar

TTB Merkez Konseyi Üyelerine soruşturma

Her ay 400 hekimimiz istifa ediyor

585 ilaç stokta yok, 522 ilaç sınırlı gönderiliyor

Gazeteci Çavuş, CHP'den milletvekili aday adayı oluyor

Sinan Ateş suikastının üstü kapatılacak

Demokrasilerde özgür medya böyle oluyor

Kılıçdaroğlu’nun bu yaptığı bin kat daha vahim

Boran Çatalca muhtarlarını ziyaret etti

Seviyesine inmem, ancak ona da pabuç bırakmam

2022'de 86 gazeteci öldürüldü

Suriye kökenli vatandaşlar hâkim de olacak bürokrat da

TRT, kurum dışı yapımlara 5,4 milyar TL harcadı

Vay ülkenin başına geleceklere...

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 19 14 2 3 24 45
2.Fenerbahce 19 13 4 2 24 41
3.Besiktas 19 11 3 5 16 38
4.Istanbul Basaksehir 19 11 4 4 10 37
5.Trabzonspor 19 10 4 5 5 35
6.Adana Demirspor 19 9 3 7 17 34
7.Konyaspor 19 6 4 9 5 27
8.Kayserispor 19 8 9 2 1 26
9.Alanyaspor 20 6 7 7 -4 25
10.Fatih Karagümrük 19 5 7 7 1 22
11.Ankaragucu 19 6 9 4 -5 22
12.Giresunspor 19 5 8 6 -10 21
13.Gazisehir Gaziantep 19 4 8 7 -3 19
14.Kasimpasa 19 5 10 4 -13 19
15.Antalyaspor 18 5 10 3 -8 18
16.Sivasspor 19 4 9 6 -8 18
17.Hatayspor 18 4 9 5 -18 17
18.Istanbulspor 19 4 12 3 -22 15
19.Ümraniyespor 19 3 11 5 -12 14